Brompton | Novinky ze světa Brompton

Novinky

flash

22.06.2015 Mistrovství ČR BROMPTON a festival CYKLOSPECIALIT 2015

Pro ty z vás kdo ještě nezapsali do svých diářů!

Pátý ročník Mistrovství ČR Brompton v rámci již zavedeného festivalu CYKLOSPECIALIT 2015 proběhne 26.9. 2015 - tedy jako vždy poslední zářijovou sobotu...

A kde?? Anketa v loňském roce potrvrdila oblíbenost zavedené lokality u Janova hradu v Lednico-valtickém areálu na jižní Moravě. Vzhledem k prodlouženému víkendu doporučujeme rezervaci ubytování v okolí a naplánování příjemného prodlouženého víkendu v této překrásné lokalitě, ať již pěšky, na kole, či koloběžce!

Těšíme se opět na vás!

Za organizátory a tým Cyklospecialit a Anglické legendy

Ondřej Brunecký

26.03.2015 Desáté výroční MISTROVSTVÍ SVĚTA BROMPTON - 1.8. 2015 Londýn!

Konečně oficiálně potvrzen termín letošního mistrovství ve Velké Británii.
Poprvé v historii šampionátu se pojede přímo v centrálním Londýně. Při závodě můžete mávat anglické královně, protože budete opakovaně projíždět pod okny Buckinghamského paláce! Emotikona smile

POZOR! Počet míst je limitován na cca polovinu minulých ročníků, tedy pokud o tento výjimečný zážitek nechcete přijít doporučuji provést registraci nejpozději do konce tohoto týdne! Respektive co nejdříve...

Organizovaný program bude cca pátek až pondělí. Letět je možno hromadně nebo i individuálně dle vlastních možností dovolené atd. Tyto detaily upřesním všem přihlášeným, nicméně v této chvíli je třeba provést registraci (brompton.com). Pokud nevládnete angličtinou, požádejte prosím někoho v rodině. Vzhledem k přípravě veletrhu Forbikes nebudu v tomto krátkém čase schopen pomoci. Zájezdu se můžete zúčastnit i v případě, že nezamýšlíte přímou účast v závodě. Projedeme si na kolech Brompton ve dvou až třech dnech celý centrální Londýn i zajímavá předměstí a nábřeží.

Těším se na jedinečnou výroční výpravu Československé reprezentace! Emotikona smile
Ondřej Brunecký (brunecky@anglickalegenda.cz)

 

mistrovství světa Brompton 2015

13.11.2014 Sestrojte si Bromptona dle libosti

Brompton B-spoke - navrhněte si kolo svých snů!

 Stáhněte si B-spoke konfigurátor v PDF.

18.10.2014 Barvy kolekce 2015

Nové barvy 2015
jasné: Berry Crush (růžovo-fialová), Lagoon Blue (tyrkisová) a Lime Green (limetková) 
klasické: Vanilla (vanilková), Cherry Blossom (slabě růžová) a Tempest Blue (ocelová modrá)

Brompton Lime Green

 

Ze stávajících barev zůstavají i pro rok 2015:

Black, White, Red, Orange, Racing Green and Turkish Green, Raw Laquer

Limitovaná edice black 

 

27.09.2014 Festival cyklospecialit v krásném prostředí Lednicko - Valtického areálu

 FESTIVAL CYKLOSPECIALIT a Mistrovství ČR a SR Brompton 27.9. 2014 od 12:00 u Janova hradu v Lednici.


Zveme vás již potřetí do krásného prostředí Lednicko-valtického areálu na FESTIVAL CYKLOSPECIALIT a Mistrovství ČR a SR na skládacích kolech Brompton. (Čekáme i mezinárodní účast z Rakouska a Maďarska).

Festival navazuje na tradiční Mistrovství světa BROMPTON pořádané každoročně ve Velké Británii. Poselstvím akce je, že cyklistika může být i malinko jiná, a že jsou i kola určená k pohodlné dopravě v běžném společenském oděvu. Proto předpisem pro závodníky je kromě helmy společenský oděv! 

Vzhledem k soutěži o nejlepší dres se můžeme těšit i na záležitosti vskutku výstřední. Například v loňském roce zazářil „Karkulka i s Vlkem na zádech“... Závod také ukazuje, že skládací kolo nemusí být vůbec pomalý a nemotorný prostředek. 

Na místě samozřejmě nebude chybět soutěž v rychlosti skládání kola Brompton, přehlídka historických a vysokých kol a bohatý doprovodný program.

Co se v kostce pro vás i vaše děti se chystá:

• Divácky atraktivní závod na anglických skládacích kolech Brompton 
• Soutěž o nejnápaditější společenský závodní dres
• Jízda na vysokých historických kolech
• Bláznivá kola – přijďte vyzkoušet nějakou z „šlapověcí“, na jaké jste zaručeně nikdy nejeli..
• Jízda zručnosti pro děti i dospělé a další soutěže za hodnotné ceny
• a další překvapení ....


Těšíme se, stejně jako v minulých ročnících, na skvělou atmosféru akce díky vám, účastníkům závodu s nekonečnou fantazií a nadšením a skvělým divákům.

Na místě si budete moci vyzkoušet kromě skládacích kol Brompton také elegantní městská kola, elektrokola, koloběžky, nákladní kola a další speciality. 

Informace k závodu: Podmínkou účasti v závodu je kromě kola Brompton také společenský či výstřední oděv a helma. Při registraci předem lze kolo Brompton na požádání k závodu zapůjčit. Registrace závodníků probíhá od 12 hodin přímo na místě u Janova hradu.

Přijměte pozvánku:  https://www.facebook.com/events/319724911536162/

27.10.2013 Brompton komfigurátor

brompton návrhářkonfigurátor Bromptona barevné provedení Bromptonaplikace Brompton ceník BromptonBrompton b-spoke

20.10.2013 Facebook

Podpořte dobrou věc a staňte se našimi fanoušky na facebooku.

 

28.09.2013 Festival cyklospecialit a Mistrovství ČR (a letos i SR) na kolech Brompton

 

Zveme vás již potřetí do krásného prostředí Lednicko-valtického areálu na Festival cyklospecialit a Mistrovství ČR (a letos i SR) na kolech Brompton.

 

Pro vás i vaše děti je připraven bohatý program:

 

 • atraktivní závod na anglických skládacích kolech Brompton,
 • jízda na vysokých kolech,
 • bláznivá kola,
 • jízda zručnosti pro děti,
 • a další ....

Vyzkoušet si můžete kromě skládacích kol Brompton také elegantní městská kola, elektrokola, koloběžky a další speciality. Můžete si také vydražit výtvarně zpracované kolo Art Brompton od výtvarníka Libora Machaty.

Mistrovství ČR a SR na skládacích kolech Brompton bude letos s mezinárodní účastí závodníků z Rakouska a Maďarska. Podmínkou účasti v závodu je kromě kola Brompton také společenský či výstřední oděv a helma. Registrace závodníků probíhá od 12 hodin. Počet míst v závodu je omezen na 50 závodníků – předregistraci je možné provést e-mailem na info@anglickalegenda.cz.

Celé odpoledne bude s hudebním doprovodem v anglickém stylu – beatles revival kapela The Teachers.

 

Sobota 28.9.2013 od 12 do 18 hodin – Janův hrad v Lednicko-valtickém areálu

18.07.2013 Limitovaná edice Barcelona

Podařilo se nám vyzískat ještě jeden skvostný kousek z letošní limitované série BARCELONA. Tento krasavec S6L včetně brašny může být váš za cenu jen o malinko vyšší než standardní kolo. Buďte jedineční! Pro ověření dostupnosti kola nám radši dopředu zavolejte ...

28.06.2013 Nové doplňky na Bromptona? Již brzy!

Brompton si zaslouží nový outfit! Již brzy v e-shopu i na pultech cyklospecialit naleznete nové oblečky jako např. kožené gripy, kožené blatníky, chrániče rámů a také nábojů. Elegantní design, kvalitní zpracování. 

14.05.2013 Na Mistrovství světa BROMPTON jižním pobřežím Anglie

Na Mistrovství světa BROMPTON jižním pobřežím Anglie

24.7. – 31.7. 2013

Již po páté vyrážíme na Mistrovství světa BROMPTON a opět můžete být u toho! Letošní ročník je nový změnou místa konání. Po několika letech opouštíme krásný park v rodišti Winstona Churchila a přesouváme se na jih Anglie na snad nejznámější závodní okruh Anglie zvaný GOODWOOD CIRCUIT.

Tato změna s sebou přináší vyšší kapacitu okruhu pro více registrovaných závodníků – letos závod počítá s tisícovkou závodníků ze všech koutů světa! Umístění na jižním pobřeží Anglie nám nahrává k zorganizování zcela odlišného pozemního zájezdu nežli v letech předchozích.

Vyhneme se stresu největší metropole Londýna a vydáme se malinko dobrodružněji na cestu Evropu s celodenní cyklistickou zastávkou v Rotterdamu či Paříži (dle preferencí finální sestavy zájezdu) a dále jižním pobřežím Anglie kolem nejznámějších anglických vápencových útesů Seven Sisters, dále přes Brighton až na místo konání 8. ročníku Mistrovství světa Brompton.

Pojedeme i s našimi koly BROMPTON jedním menším či větším mikrobusem (podle počtu přihlášených účastníků zájezdu) a zpáteční cestu z Mistrovství světa si projedeme na kolech nejkrásnější části anglického pobřeží. Spát budeme v kempech a ubytovnách, tedy nás čeká i malinko nekomfortu bez teplé postele nicméně cena bude o to příznivější a zážitky o to silnější!

Program zájezdu (drobné změny programu vyhrazeny dle preferencí členů výpravy):

 

Středa 24.7.  - Ráno odjezd z Brna a se zastávkou naložení pražské sekce směr západ. Večer příjezd Rotterdam (případně Paříž či Brusel – dle preferencí). Cestou cca 2 hodiny zastávka.

Čtvrtek 25.7.  – Cyklistické celodenní poznávání Rotterdamu (případně Paříž či Brusel – dle preferencí).

Pátek 26.7.  – Přejezd trajektem do Anglie. Zastávka a prohlídka Doveru a přejezd na místo konání Mistrovství světa Brompton 2013. Ubytování v kempu na místě.

Sobota 27.7.  – Sekce přihlášených do dalších závodů (Brompton Sprint a Brompton Eliminator) se bude potit v dílčích disciplínách trojboje Brompton TREBBLE. Ostatní, přihlášené pouze do hlavního závodu Mistrovství světa BROMPTON čeká vyjížďka do rozsáhlé přilehlého parku SOUTH DAWNS.

Neděle 28.7.  – Hlavní závod Mistrovství světa BROMPTON. Příprava kostýmů a příprava k závodu. Po závodu odpolední občerstvení a bohatý doprovodný program.

Pondělí 29.7.  – BRIGHTON – projížďka města, jízda po pobřeží a přejezd do kempu u Seven Sisters.

Úterý 30.7.  – PARK SEVEN SISTERS. Celodenní vyjížďka na kolech podél bílých útesů.

Středa 31.7.  – Přejezd směr Praha – Brno se zastávkou v Brugge a na trase v Německu (Příjezd domů v pozdních večerních hodinách).

Předběžná cena (doprava, trajekt, kempy 1x hostel a vstupenka do Goodwood): 7 900,-

Zájezd je teoreticky možné protáhnout až do soboty 3.8. 2013, pokud by se na tom shodli všichni účastníci a program rozvolnit a doplnit o další program.  Cena by se navýšila za ubytování a kempy.

Přihlášky na zájezd směřujte na brunecky@anglickalegenda.cz. Počet míst je omezený !!!

Registrace do závodů je individuální, nicméně jsme schopni s ní na požádání pomoci.

Do závodu se registrujte na této adrese: http://bwc.brompton.co.uk/register/

Možná je i registrace týmů (minimální počet 3 os.).

FOTOGRAFIE z minulého ročníku

 

 

16.11.2012 Sada nářadí do rámu kola - Brompton Toolkit

Krásný nový šperk pro všechny 'bromptonáře' - dokonalá sada nářadí pro kola Brompton s uložením v rámu kola.

K letošním Vánocům přináší Brompton po několikaleté důkladné přípravě (jak je u Bromptonů vždy zvykem) všem 'bromptonářům' netradiční dárek - šperk v podobě sady nářadí - v dokonalém designu a dokonale funkční.

Sada nářadí se vkládá do hlavní rámové trubky složeného kola. Díky gumové zátce a silnému magnetu sada v rámu kola pevně drží a nemůže vypadnout při manipulaci s kolem. Univerzální 'kolový' klíč č.15, který ze sady 'vyčuhuje', slouží k vytažení sady z rámu. 

Po vyjmutí a otevření sady v ní najdete pečlivě srovnané: 

 • malou ráčnu s 15 mm očkovým klíčem na matice kol
 • inbusy do ráčny od 2 do 6 mm
 • plochý a křížový šroubovák opět jako bit do ráčny
 • dvě montpáky s klíčem 8 a 10 mm
 • smirkový papír a samolepící záplatu na pohotovou opravu defektu.

Pěkný článek o Toolkitu napsal Petr Lindner na svém precizně vedeném webu www.priblizovadla.cz.

01.10.2012 Festival CYKLOSPECIALIT a MČR Brompton 2012

Festival cyklospecialit a Mistrovství ČR Brompton proběhl letos poslední zářijovou sobotu (29.9.) opět v krásném prostředí u Janova Hradu v Lednicko - valtickém areálu. Ač uprostřed prodlouženého víkendu a s rizikem deštivého počasí se akce vydařila  opět maximálně.... Přijďte zažít příští - tedy oficiální 2. ročník na vlastní kůži!

Více fotografií z akce najdete pod záložkou ŠAMPIONÁTY!

27.08.2012 BWC 2012 - Mistrovství světa Brompton

Mistrovství světa BROMPTON 2012 (BWC 2012)

Mistrovství světa BROMPTON 2012 bylo z pohledu české výpravy zatím nejvydařenějším ročníkem. Deset účastníků, vynikající 38 místo Iva Petrouše, dívčí trio s krásným umístěním na 30. pozici a přez 100 km v nohou na Bromptonech ve skvělé náladě známými a méně známými místy Londýna… Více informací a hlavně fotografie z výpravy najdete zde: http://www.anglickalegenda.cz/bwc/15-mistrovstvi-sveta-brompton-2012-bwc-2012

01.08.2012 Elektrokit pro kola BROMPTON

Konečně představujeme elektrosadu přímo určenou pro kola Brompton. Minimální váha, jednoduchá instalace, překvapující dojezd a přitom je to stále Brompton jak jej známe - malý a skladný, ale mnohem méně udýchaný! :)

Hledáte ideální dopravní prostředek? ... přijďte si ho k nám vyzkoušet!

30.07.2012 Brompton z limitované edice LONDON má již svého majitele!

Pokud byste někde zahlédli tohoto krasavce tak je to skutečně on .. jediný v ČR !  No opravdu podařený kousek ....

29.05.2012 Poslední šance zažít letošní Mistrovství Světa BROMPTON 2012!

Máte poslední možnost zažít jedinečnou atmosféru tohoto výstředního závodu na vlastní kůži s námi organizovaným zájezdem.

Vlastníte vy nebo někdo z vašich známých kolo BROMPTON a chtěli byste si zajet jedinečný závod? Letos máte poslední šanci, protože cca 10.6. uzavíráme přihlášky k akci! Ač je oficiálně registrace do závodu uzavřena, jsme schopni ještě zajistit několik míst v závodu pro ty z vás co necháváte vše na poslední chvíli. Součástí programu jsou i dva dny v Londýně ze sedla bromptonu. Termín závodu je 19.8. 2012. Zájezdu se můžete zůčastnit i jako diváci - účast v závodu není podmínkou!

29.05.2012 Brompton S2L z limitované edice LONDON stále k dispozici!

Chcete se sdát jediným majitelem  BROMPTONU S2L z limitované edice LONDON v České republice? Máte jedinečnou možnost. Kolo vybavené koženými doplňky Brooks včetně gripů a autorského uměleckého "obrandování" rámu i přední brašny známým londýnským umělcem Vic Lee stále čeká na svého majitele v naší brněnské prodejně ... Za hranicemi ČR již definitivně vyprodanáno, u nás za speciální letní cenu 35 000,- s DPH (zahrnuje brašnu a autorem podepsané dílko k zavěšení na zeď).

18.04.2012 Podporujeme projekt DO PRÁCE NA KOLE!

Přidejte se k podpoře celostátního projektu na podporu alternativní cyklistické dopravy a vyhrajte nějakou z hodnotných cen! Účastníci soutěže automatický získávají u nás nárok na slevu 10% na kola BROMPTON! Více informací najdete na www.dopracenakole.net

18.04.2012 Velká jarní cyklojízda

Připomínáme konání brněnské a pražské cyklojízdy pro podporu cyklodopravy a zdravějších měst. Na cyklojízdě se dozvíte i něco více k projektu MĚSTO NA KOLE.

V Brně se jízda koná ve čtvrtek 19.4. - Sraz v 17: 00 před kinem Scala na Moravském náměstí. Odjezd cyklojízdy do ulic Brna 17:30. Jízda je oficiálně organizovaná a povolená. Přijďte podpořit zdravější město!

V Praze se jízda koná opět ve čtvrtek 19.4. - Sraz v 18:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad před kostelem. Přijďte podpořit zdravější město!
 
Na všechny kdo se máte možnost na chvíli uvolnit a zúčastnit se se těšíme!

04.11.2011 Spuštěn nový web angliclé legendy

S potěšením vás vítáme na novém webu anglické legendy. Věříme, že vás potěší. Snažili jsme se, aby byl komplexnější, zejména aby více přiblížil a byl schopný sdělit kouzlo kola BROMPTON ve vší své služebnosti a užitnosti. Web by měl být zdrojem informací, novinek a dění kolem kol BROMPTON, nikoliv objednávkovým nástrojem, proto jsou objednávkové kanály směrovány na náš prodejní web - CYKLOSPECIALITY.CZ a na prodejce kol BROMPTON v ČR. Budeme pracovat na tom aby jste se na těchto stránkách byli schopni dozvědět vše, co o kolech Brompton chcete a potřebujete vědět.

Současně bychom chtěli abyste se vy se svými příběhy a fotografiemi stali součástí těchto stránek. Zejména přivítáme vaše fotografie z cest a zážitků na kolech BROMPTON pro sekci galerie!

V souvislosti se spuštěním nového webu prosím omluvte nekompletnost některých oddělení, pracujeme na doplnění všech informací a detailů o kolech BROMPTON.

03.10.2011 Mistrovství ČR BROMPTON

1.10. 2011 – Janův hrad (Lednicko – valtický areál)

Tisková zpráva

V sobotu 1.10. od 12:00 hodin proběhl u Janova hradu v Lednicko-valtickém areálu nultý ročník festivalu CYKLOSPECIALIT. Festival byl organizován za podpory starosty Lednice pana Libora Kabáta. Záštitu nad akcí a zajištění bezpečné jízdy závodu městem převzal místostarosta Lednice a ředitel odboru dopravní policie ČR Leoš Tržil.

Hlavním programem festivalu bylo Mistrovství ČR BROMPTON – nominační závod na Mistrovství světa BROMPTON ve Velké Británii. Letošní nultý ročník potvrdil, že i při početně relativně malé základně majitelů kol Brompton může být tento závod atraktivní i v našich podmínkách.

V závodech celkem startovalo 51 závodníků v opravdu netradičních „cyklistických“ kostýmech. Na festival za celé odpoledne zavítalo více než 1000 návštěvníků a stálé publikum celého odpoledne čítalo okolo 400 diváků a zajistilo skvělou atmosféru akce.

   Foto (c) Radka ŽÁKOVÁ, www.plzenskonakole.cz

Přehled hlavního programu festivalu:

Mistrovství ČR Brompton - 0. ročník

Zkrácená výsledková listina:

Muži

1. Ivo Petrouš - čas 14:21:29 (průměrná rychlost 36 km/h !)

2. Tomáš Cach - čas 14:50:15

3. Pavel Hudeček - ča 15:05:82

Ženy

1. Eva Sochůrková - ča 16:25:36 (průměrná rychlost 31 km/h !)

2. Radka Melichaříková - ča 18:07:84

3. Zuzana Hudečková - čas 18:27:48

Závod šlapohybů:

1. Jiří Hebeda

2. Jan Friedl

3. Karel Maier

 

(detailní výsledky by se měly objevit na našem webu co nejdříve …)

Soutěž “ELEGÁN”:

Mimo měřený závod se hodnotí i nápaditost dresů v duchu anglické výstřednosti a humoru.

Vítěz - Jan ŠMEREK - Sherlock Holmes .... propracoval převlek do posledního detailů - měl  v kapse “cibule” na řetízku a anglické libry !

Soutěž sládání kol Brompton

Nedílnou součástí festivalu je divácky atraktivní Soutěž ve skládání.  Nervozita na pódiu a stejné “neznámé” kolo pro všechny sehrála svoji roli nicméně  časů pod deset vteřit padlo několik. První pozice získali Jan ŠMEREK  alias Sherlock Holmes s časem složení 9:48 s a za dámyZuzana Hudečková s časem  9:54 s.

Zápis do knihy rekordů v počtu složených kol BROMPTON do škody OCTAVIE kombi.

Foto (c) Radka ŽÁKOVÁ, www.plzenskonakole.cz

Kola připravená k rekordu mizela v automobilu jedno za druhým a po chvíli  bylo jasné, že připravených 25 kusů nebude stačit …

Konečná cifra, která bude oficiálně zapsána do české knihy rekordů je 28 kol BROMPTON!

Vynikající program pro děti zajistil BESIP a cyklistická škola a opravdu nevšední atrakcí byla nejroztodivnější kola Martina Zehnala na kterých se vyřádily nejen děti, ale vrátili se o pár let zpět i dospělí!

 

Velmi zajímavými stroji zazářil i druhý závod festivalu – otevřený závod šlapohybů, kde velkou pozornost budila zejména kapotovaná lehokola.

Závěrem programu bylo vystoupení břeclavské skupiny The TEACHERS. Před pódiem skotačily všechny věkové kategorie, než musely naskočit na svá kola, aby nezatměly na hradě “ztraceni mimo civilizaci”.

 

Ondřej Brunecký

Hybešova 42

Brno

602 00

T:   420 537 021 012

M:    420 603 539 557

e-mail: info@anglickalegenda.cz

www.anglickalegenda.cz

www.cyklospeciality.cz

Pruh

Související články:

 http://www.plzenskonakole.cz/cz/brompton-mistrovstvi-cr-neobvykly-zavod-skladacich-kol-865.htm

http://priblizovadla.cz/festival-cyklospecialit-a-mistrovstvi-cr-brompton-2011-vc-fotogalerie/

http://www.nakole.cz/clanky/850-mistrovstvi-cr-skladacich-kol-brompton-se-konalo-u-janova-hradu.html

30.11.-0001 Limitovaná edice LONDON BROMPTON by Vic Lee

Představujeme zcela jedinečnou limitovanou edici kol BROMPTON. Jedná se  o opravdu fajnšmekrovskou záležitost. Královna skládaček - ručně vyráběný Brompton dostane ještě do vínku v limitované edici 500 kusů osobitý rukopis od Londýnského umělce Vic Lee. Více asi napoví fotografie níže:

Umělecké "obrandování" , speciální lesklý černý lak, černé blatníky a kožené dopňky dodají modelu S2L na exklusivitě. Že se jedná o prestižní věc jednoznačně dokladuje, že 14 dní po oficiálním spuštění  informace o limitované sérii jsou již všechna kola rezervována! A to i navzdory skutečnosti, že cena modelu (včetně designové S-brašny) byla stanovena v přepočtu na 44 000,- Kč!

Anglické legendě se podařilo zarezervovat jediný kus pro ČR ... tedy chcete-li mít doma a hlavně na cesty něco opravdu výjmečného neváhejte!  :)

30.11.-0001 Staňte se našimi fanoušky na facebooku

 

 

  

30.11.-0001 Anglická legenda a cyklospeciality na nové adrese

Od února 2014  se vám budeme věnovat v naší nové, dovolím si říci, velmi pěkné a prostorné prodejně na Hybešové 14. Naši novou centrálu s velkou skladovou zásobou modelů Brompton a dalších specialit najdete cca 400 m blíže k Hlavnímu nádraží. Tešíme se na vaši návštěvu.

V průběhu března chystáme oficiální slavnostní otevření prodejny. O přesném termínu vás budeme informovat e-mailem. Případně sledujte webové stránky www.anglickalegenda.cz či cyklospeciality.cz.

Video

aneb jak to funguje…

brompton

Ke stažení

Katalog BROMPTON

Novinky / akce

22.06.2015 Mistrovství ČR BROMPTON a festival CYKLOSPECIALIT 2015

Pro ty z vás kdo ještě nezapsali do svých diářů!

Pátý ročník Mistrovství ČR Brompton v rámci již zavedeného festivalu CYKLOSPECIALIT 2015 proběhne 26.9. 2015 - tedy jako vždy poslední zářijovou sobotu...

A kde?? Anketa v loňském roce potrvrdila oblíbenost zavedené lokality u Janova hradu v Lednico-valtickém areálu na jižní Moravě. Vzhledem k prodlouženému víkendu doporučujeme rezervaci ubytování v okolí a naplánování příjemného prodlouženého víkendu v této překrásné lokalitě, ať již pěšky, na kole, či koloběžce!

Těšíme se opět na vás!

Za organizátory a tým Cyklospecialit a Anglické legendy

Ondřej Brunecký

26.03.2015 Desáté výroční MISTROVSTVÍ SVĚTA BROMPTON - 1.8. 2015 Londýn!

Konečně oficiálně potvrzen termín letošního mistrovství ve Velké Británii.
Poprvé v historii šampionátu se pojede přímo v centrálním Londýně. Při závodě můžete mávat anglické královně, protože budete opakovaně projíždět pod okny Buckinghamského paláce! Emotikona smile

POZOR! Počet míst je limitován na cca polovinu minulých ročníků, tedy pokud o tento výjimečný zážitek nechcete přijít doporučuji provést registraci nejpozději do konce tohoto týdne! Respektive co nejdříve...

Organizovaný program bude cca pátek až pondělí. Letět je možno hromadně nebo i individuálně dle vlastních možností dovolené atd. Tyto detaily upřesním všem přihlášeným, nicméně v této chvíli je třeba provést registraci (brompton.com). Pokud nevládnete angličtinou, požádejte prosím někoho v rodině. Vzhledem k přípravě veletrhu Forbikes nebudu v tomto krátkém čase schopen pomoci. Zájezdu se můžete zúčastnit i v případě, že nezamýšlíte přímou účast v závodě. Projedeme si na kolech Brompton ve dvou až třech dnech celý centrální Londýn i zajímavá předměstí a nábřeží.

Těším se na jedinečnou výroční výpravu Československé reprezentace! Emotikona smile
Ondřej Brunecký (brunecky@anglickalegenda.cz)

 

mistrovství světa Brompton 2015

13.11.2014 Sestrojte si Bromptona dle libosti

Brompton B-spoke - navrhněte si kolo svých snů!

 Stáhněte si B-spoke konfigurátor v PDF.

18.10.2014 Barvy kolekce 2015

Nové barvy 2015
jasné: Berry Crush (růžovo-fialová), Lagoon Blue (tyrkisová) a Lime Green (limetková) 
klasické: Vanilla (vanilková), Cherry Blossom (slabě růžová) a Tempest Blue (ocelová modrá)

Brompton Lime Green

 

Ze stávajících barev zůstavají i pro rok 2015:

Black, White, Red, Orange, Racing Green and Turkish Green, Raw Laquer

Limitovaná edice black 

 

27.09.2014 Festival cyklospecialit v krásném prostředí Lednicko - Valtického areálu

 FESTIVAL CYKLOSPECIALIT a Mistrovství ČR a SR Brompton 27.9. 2014 od 12:00 u Janova hradu v Lednici.


Zveme vás již potřetí do krásného prostředí Lednicko-valtického areálu na FESTIVAL CYKLOSPECIALIT a Mistrovství ČR a SR na skládacích kolech Brompton. (Čekáme i mezinárodní účast z Rakouska a Maďarska).

Festival navazuje na tradiční Mistrovství světa BROMPTON pořádané každoročně ve Velké Británii. Poselstvím akce je, že cyklistika může být i malinko jiná, a že jsou i kola určená k pohodlné dopravě v běžném společenském oděvu. Proto předpisem pro závodníky je kromě helmy společenský oděv! 

Vzhledem k soutěži o nejlepší dres se můžeme těšit i na záležitosti vskutku výstřední. Například v loňském roce zazářil „Karkulka i s Vlkem na zádech“... Závod také ukazuje, že skládací kolo nemusí být vůbec pomalý a nemotorný prostředek. 

Na místě samozřejmě nebude chybět soutěž v rychlosti skládání kola Brompton, přehlídka historických a vysokých kol a bohatý doprovodný program.

Co se v kostce pro vás i vaše děti se chystá:

• Divácky atraktivní závod na anglických skládacích kolech Brompton 
• Soutěž o nejnápaditější společenský závodní dres
• Jízda na vysokých historických kolech
• Bláznivá kola – přijďte vyzkoušet nějakou z „šlapověcí“, na jaké jste zaručeně nikdy nejeli..
• Jízda zručnosti pro děti i dospělé a další soutěže za hodnotné ceny
• a další překvapení ....


Těšíme se, stejně jako v minulých ročnících, na skvělou atmosféru akce díky vám, účastníkům závodu s nekonečnou fantazií a nadšením a skvělým divákům.

Na místě si budete moci vyzkoušet kromě skládacích kol Brompton také elegantní městská kola, elektrokola, koloběžky, nákladní kola a další speciality. 

Informace k závodu: Podmínkou účasti v závodu je kromě kola Brompton také společenský či výstřední oděv a helma. Při registraci předem lze kolo Brompton na požádání k závodu zapůjčit. Registrace závodníků probíhá od 12 hodin přímo na místě u Janova hradu.

Přijměte pozvánku:  https://www.facebook.com/events/319724911536162/

27.10.2013 Brompton komfigurátor

brompton návrhářkonfigurátor Bromptona barevné provedení Bromptonaplikace Brompton ceník BromptonBrompton b-spoke

20.10.2013 Facebook

Podpořte dobrou věc a staňte se našimi fanoušky na facebooku.

 

28.09.2013 Festival cyklospecialit a Mistrovství ČR (a letos i SR) na kolech Brompton

 

Zveme vás již potřetí do krásného prostředí Lednicko-valtického areálu na Festival cyklospecialit a Mistrovství ČR (a letos i SR) na kolech Brompton.

 

Pro vás i vaše děti je připraven bohatý program:

 

 • atraktivní závod na anglických skládacích kolech Brompton,
 • jízda na vysokých kolech,
 • bláznivá kola,
 • jízda zručnosti pro děti,
 • a další ....

Vyzkoušet si můžete kromě skládacích kol Brompton také elegantní městská kola, elektrokola, koloběžky a další speciality. Můžete si také vydražit výtvarně zpracované kolo Art Brompton od výtvarníka Libora Machaty.

Mistrovství ČR a SR na skládacích kolech Brompton bude letos s mezinárodní účastí závodníků z Rakouska a Maďarska. Podmínkou účasti v závodu je kromě kola Brompton také společenský či výstřední oděv a helma. Registrace závodníků probíhá od 12 hodin. Počet míst v závodu je omezen na 50 závodníků – předregistraci je možné provést e-mailem na info@anglickalegenda.cz.

Celé odpoledne bude s hudebním doprovodem v anglickém stylu – beatles revival kapela The Teachers.

 

Sobota 28.9.2013 od 12 do 18 hodin – Janův hrad v Lednicko-valtickém areálu

18.07.2013 Limitovaná edice Barcelona

Podařilo se nám vyzískat ještě jeden skvostný kousek z letošní limitované série BARCELONA. Tento krasavec S6L včetně brašny může být váš za cenu jen o malinko vyšší než standardní kolo. Buďte jedineční! Pro ověření dostupnosti kola nám radši dopředu zavolejte ...

28.06.2013 Nové doplňky na Bromptona? Již brzy!

Brompton si zaslouží nový outfit! Již brzy v e-shopu i na pultech cyklospecialit naleznete nové oblečky jako např. kožené gripy, kožené blatníky, chrániče rámů a také nábojů. Elegantní design, kvalitní zpracování. 

14.05.2013 Na Mistrovství světa BROMPTON jižním pobřežím Anglie

Na Mistrovství světa BROMPTON jižním pobřežím Anglie

24.7. – 31.7. 2013

Již po páté vyrážíme na Mistrovství světa BROMPTON a opět můžete být u toho! Letošní ročník je nový změnou místa konání. Po několika letech opouštíme krásný park v rodišti Winstona Churchila a přesouváme se na jih Anglie na snad nejznámější závodní okruh Anglie zvaný GOODWOOD CIRCUIT.

Tato změna s sebou přináší vyšší kapacitu okruhu pro více registrovaných závodníků – letos závod počítá s tisícovkou závodníků ze všech koutů světa! Umístění na jižním pobřeží Anglie nám nahrává k zorganizování zcela odlišného pozemního zájezdu nežli v letech předchozích.

Vyhneme se stresu největší metropole Londýna a vydáme se malinko dobrodružněji na cestu Evropu s celodenní cyklistickou zastávkou v Rotterdamu či Paříži (dle preferencí finální sestavy zájezdu) a dále jižním pobřežím Anglie kolem nejznámějších anglických vápencových útesů Seven Sisters, dále přes Brighton až na místo konání 8. ročníku Mistrovství světa Brompton.

Pojedeme i s našimi koly BROMPTON jedním menším či větším mikrobusem (podle počtu přihlášených účastníků zájezdu) a zpáteční cestu z Mistrovství světa si projedeme na kolech nejkrásnější části anglického pobřeží. Spát budeme v kempech a ubytovnách, tedy nás čeká i malinko nekomfortu bez teplé postele nicméně cena bude o to příznivější a zážitky o to silnější!

Program zájezdu (drobné změny programu vyhrazeny dle preferencí členů výpravy):

 

Středa 24.7.  - Ráno odjezd z Brna a se zastávkou naložení pražské sekce směr západ. Večer příjezd Rotterdam (případně Paříž či Brusel – dle preferencí). Cestou cca 2 hodiny zastávka.

Čtvrtek 25.7.  – Cyklistické celodenní poznávání Rotterdamu (případně Paříž či Brusel – dle preferencí).

Pátek 26.7.  – Přejezd trajektem do Anglie. Zastávka a prohlídka Doveru a přejezd na místo konání Mistrovství světa Brompton 2013. Ubytování v kempu na místě.

Sobota 27.7.  – Sekce přihlášených do dalších závodů (Brompton Sprint a Brompton Eliminator) se bude potit v dílčích disciplínách trojboje Brompton TREBBLE. Ostatní, přihlášené pouze do hlavního závodu Mistrovství světa BROMPTON čeká vyjížďka do rozsáhlé přilehlého parku SOUTH DAWNS.

Neděle 28.7.  – Hlavní závod Mistrovství světa BROMPTON. Příprava kostýmů a příprava k závodu. Po závodu odpolední občerstvení a bohatý doprovodný program.

Pondělí 29.7.  – BRIGHTON – projížďka města, jízda po pobřeží a přejezd do kempu u Seven Sisters.

Úterý 30.7.  – PARK SEVEN SISTERS. Celodenní vyjížďka na kolech podél bílých útesů.

Středa 31.7.  – Přejezd směr Praha – Brno se zastávkou v Brugge a na trase v Německu (Příjezd domů v pozdních večerních hodinách).

Předběžná cena (doprava, trajekt, kempy 1x hostel a vstupenka do Goodwood): 7 900,-

Zájezd je teoreticky možné protáhnout až do soboty 3.8. 2013, pokud by se na tom shodli všichni účastníci a program rozvolnit a doplnit o další program.  Cena by se navýšila za ubytování a kempy.

Přihlášky na zájezd směřujte na brunecky@anglickalegenda.cz. Počet míst je omezený !!!

Registrace do závodů je individuální, nicméně jsme schopni s ní na požádání pomoci.

Do závodu se registrujte na této adrese: http://bwc.brompton.co.uk/register/

Možná je i registrace týmů (minimální počet 3 os.).

FOTOGRAFIE z minulého ročníku

 

 

16.11.2012 Sada nářadí do rámu kola - Brompton Toolkit

Krásný nový šperk pro všechny 'bromptonáře' - dokonalá sada nářadí pro kola Brompton s uložením v rámu kola.

K letošním Vánocům přináší Brompton po několikaleté důkladné přípravě (jak je u Bromptonů vždy zvykem) všem 'bromptonářům' netradiční dárek - šperk v podobě sady nářadí - v dokonalém designu a dokonale funkční.

Sada nářadí se vkládá do hlavní rámové trubky složeného kola. Díky gumové zátce a silnému magnetu sada v rámu kola pevně drží a nemůže vypadnout při manipulaci s kolem. Univerzální 'kolový' klíč č.15, který ze sady 'vyčuhuje', slouží k vytažení sady z rámu. 

Po vyjmutí a otevření sady v ní najdete pečlivě srovnané: 

 • malou ráčnu s 15 mm očkovým klíčem na matice kol
 • inbusy do ráčny od 2 do 6 mm
 • plochý a křížový šroubovák opět jako bit do ráčny
 • dvě montpáky s klíčem 8 a 10 mm
 • smirkový papír a samolepící záplatu na pohotovou opravu defektu.

Pěkný článek o Toolkitu napsal Petr Lindner na svém precizně vedeném webu www.priblizovadla.cz.

01.10.2012 Festival CYKLOSPECIALIT a MČR Brompton 2012

Festival cyklospecialit a Mistrovství ČR Brompton proběhl letos poslední zářijovou sobotu (29.9.) opět v krásném prostředí u Janova Hradu v Lednicko - valtickém areálu. Ač uprostřed prodlouženého víkendu a s rizikem deštivého počasí se akce vydařila  opět maximálně.... Přijďte zažít příští - tedy oficiální 2. ročník na vlastní kůži!

Více fotografií z akce najdete pod záložkou ŠAMPIONÁTY!

27.08.2012 BWC 2012 - Mistrovství světa Brompton

Mistrovství světa BROMPTON 2012 (BWC 2012)

Mistrovství světa BROMPTON 2012 bylo z pohledu české výpravy zatím nejvydařenějším ročníkem. Deset účastníků, vynikající 38 místo Iva Petrouše, dívčí trio s krásným umístěním na 30. pozici a přez 100 km v nohou na Bromptonech ve skvělé náladě známými a méně známými místy Londýna… Více informací a hlavně fotografie z výpravy najdete zde: http://www.anglickalegenda.cz/bwc/15-mistrovstvi-sveta-brompton-2012-bwc-2012

01.08.2012 Elektrokit pro kola BROMPTON

Konečně představujeme elektrosadu přímo určenou pro kola Brompton. Minimální váha, jednoduchá instalace, překvapující dojezd a přitom je to stále Brompton jak jej známe - malý a skladný, ale mnohem méně udýchaný! :)

Hledáte ideální dopravní prostředek? ... přijďte si ho k nám vyzkoušet!

30.07.2012 Brompton z limitované edice LONDON má již svého majitele!

Pokud byste někde zahlédli tohoto krasavce tak je to skutečně on .. jediný v ČR !  No opravdu podařený kousek ....

29.05.2012 Poslední šance zažít letošní Mistrovství Světa BROMPTON 2012!

Máte poslední možnost zažít jedinečnou atmosféru tohoto výstředního závodu na vlastní kůži s námi organizovaným zájezdem.

Vlastníte vy nebo někdo z vašich známých kolo BROMPTON a chtěli byste si zajet jedinečný závod? Letos máte poslední šanci, protože cca 10.6. uzavíráme přihlášky k akci! Ač je oficiálně registrace do závodu uzavřena, jsme schopni ještě zajistit několik míst v závodu pro ty z vás co necháváte vše na poslední chvíli. Součástí programu jsou i dva dny v Londýně ze sedla bromptonu. Termín závodu je 19.8. 2012. Zájezdu se můžete zůčastnit i jako diváci - účast v závodu není podmínkou!

29.05.2012 Brompton S2L z limitované edice LONDON stále k dispozici!

Chcete se sdát jediným majitelem  BROMPTONU S2L z limitované edice LONDON v České republice? Máte jedinečnou možnost. Kolo vybavené koženými doplňky Brooks včetně gripů a autorského uměleckého "obrandování" rámu i přední brašny známým londýnským umělcem Vic Lee stále čeká na svého majitele v naší brněnské prodejně ... Za hranicemi ČR již definitivně vyprodanáno, u nás za speciální letní cenu 35 000,- s DPH (zahrnuje brašnu a autorem podepsané dílko k zavěšení na zeď).

18.04.2012 Podporujeme projekt DO PRÁCE NA KOLE!

Přidejte se k podpoře celostátního projektu na podporu alternativní cyklistické dopravy a vyhrajte nějakou z hodnotných cen! Účastníci soutěže automatický získávají u nás nárok na slevu 10% na kola BROMPTON! Více informací najdete na www.dopracenakole.net

18.04.2012 Velká jarní cyklojízda

Připomínáme konání brněnské a pražské cyklojízdy pro podporu cyklodopravy a zdravějších měst. Na cyklojízdě se dozvíte i něco více k projektu MĚSTO NA KOLE.

V Brně se jízda koná ve čtvrtek 19.4. - Sraz v 17: 00 před kinem Scala na Moravském náměstí. Odjezd cyklojízdy do ulic Brna 17:30. Jízda je oficiálně organizovaná a povolená. Přijďte podpořit zdravější město!

V Praze se jízda koná opět ve čtvrtek 19.4. - Sraz v 18:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad před kostelem. Přijďte podpořit zdravější město!
 
Na všechny kdo se máte možnost na chvíli uvolnit a zúčastnit se se těšíme!

04.11.2011 Spuštěn nový web angliclé legendy

S potěšením vás vítáme na novém webu anglické legendy. Věříme, že vás potěší. Snažili jsme se, aby byl komplexnější, zejména aby více přiblížil a byl schopný sdělit kouzlo kola BROMPTON ve vší své služebnosti a užitnosti. Web by měl být zdrojem informací, novinek a dění kolem kol BROMPTON, nikoliv objednávkovým nástrojem, proto jsou objednávkové kanály směrovány na náš prodejní web - CYKLOSPECIALITY.CZ a na prodejce kol BROMPTON v ČR. Budeme pracovat na tom aby jste se na těchto stránkách byli schopni dozvědět vše, co o kolech Brompton chcete a potřebujete vědět.

Současně bychom chtěli abyste se vy se svými příběhy a fotografiemi stali součástí těchto stránek. Zejména přivítáme vaše fotografie z cest a zážitků na kolech BROMPTON pro sekci galerie!

V souvislosti se spuštěním nového webu prosím omluvte nekompletnost některých oddělení, pracujeme na doplnění všech informací a detailů o kolech BROMPTON.

03.10.2011 Mistrovství ČR BROMPTON

1.10. 2011 – Janův hrad (Lednicko – valtický areál)

Tisková zpráva

V sobotu 1.10. od 12:00 hodin proběhl u Janova hradu v Lednicko-valtickém areálu nultý ročník festivalu CYKLOSPECIALIT. Festival byl organizován za podpory starosty Lednice pana Libora Kabáta. Záštitu nad akcí a zajištění bezpečné jízdy závodu městem převzal místostarosta Lednice a ředitel odboru dopravní policie ČR Leoš Tržil.

Hlavním programem festivalu bylo Mistrovství ČR BROMPTON – nominační závod na Mistrovství světa BROMPTON ve Velké Británii. Letošní nultý ročník potvrdil, že i při početně relativně malé základně majitelů kol Brompton může být tento závod atraktivní i v našich podmínkách.

V závodech celkem startovalo 51 závodníků v opravdu netradičních „cyklistických“ kostýmech. Na festival za celé odpoledne zavítalo více než 1000 návštěvníků a stálé publikum celého odpoledne čítalo okolo 400 diváků a zajistilo skvělou atmosféru akce.

   Foto (c) Radka ŽÁKOVÁ, www.plzenskonakole.cz

Přehled hlavního programu festivalu:

Mistrovství ČR Brompton - 0. ročník

Zkrácená výsledková listina:

Muži

1. Ivo Petrouš - čas 14:21:29 (průměrná rychlost 36 km/h !)

2. Tomáš Cach - čas 14:50:15

3. Pavel Hudeček - ča 15:05:82

Ženy

1. Eva Sochůrková - ča 16:25:36 (průměrná rychlost 31 km/h !)

2. Radka Melichaříková - ča 18:07:84

3. Zuzana Hudečková - čas 18:27:48

Závod šlapohybů:

1. Jiří Hebeda

2. Jan Friedl

3. Karel Maier

 

(detailní výsledky by se měly objevit na našem webu co nejdříve …)

Soutěž “ELEGÁN”:

Mimo měřený závod se hodnotí i nápaditost dresů v duchu anglické výstřednosti a humoru.

Vítěz - Jan ŠMEREK - Sherlock Holmes .... propracoval převlek do posledního detailů - měl  v kapse “cibule” na řetízku a anglické libry !

Soutěž sládání kol Brompton

Nedílnou součástí festivalu je divácky atraktivní Soutěž ve skládání.  Nervozita na pódiu a stejné “neznámé” kolo pro všechny sehrála svoji roli nicméně  časů pod deset vteřit padlo několik. První pozice získali Jan ŠMEREK  alias Sherlock Holmes s časem složení 9:48 s a za dámyZuzana Hudečková s časem  9:54 s.

Zápis do knihy rekordů v počtu složených kol BROMPTON do škody OCTAVIE kombi.

Foto (c) Radka ŽÁKOVÁ, www.plzenskonakole.cz

Kola připravená k rekordu mizela v automobilu jedno za druhým a po chvíli  bylo jasné, že připravených 25 kusů nebude stačit …

Konečná cifra, která bude oficiálně zapsána do české knihy rekordů je 28 kol BROMPTON!

Vynikající program pro děti zajistil BESIP a cyklistická škola a opravdu nevšední atrakcí byla nejroztodivnější kola Martina Zehnala na kterých se vyřádily nejen děti, ale vrátili se o pár let zpět i dospělí!

 

Velmi zajímavými stroji zazářil i druhý závod festivalu – otevřený závod šlapohybů, kde velkou pozornost budila zejména kapotovaná lehokola.

Závěrem programu bylo vystoupení břeclavské skupiny The TEACHERS. Před pódiem skotačily všechny věkové kategorie, než musely naskočit na svá kola, aby nezatměly na hradě “ztraceni mimo civilizaci”.

 

Ondřej Brunecký

Hybešova 42

Brno

602 00

T:   420 537 021 012

M:    420 603 539 557

e-mail: info@anglickalegenda.cz

www.anglickalegenda.cz

www.cyklospeciality.cz

Pruh

Související články:

 http://www.plzenskonakole.cz/cz/brompton-mistrovstvi-cr-neobvykly-zavod-skladacich-kol-865.htm

http://priblizovadla.cz/festival-cyklospecialit-a-mistrovstvi-cr-brompton-2011-vc-fotogalerie/

http://www.nakole.cz/clanky/850-mistrovstvi-cr-skladacich-kol-brompton-se-konalo-u-janova-hradu.html

30.11.-0001 Limitovaná edice LONDON BROMPTON by Vic Lee

Představujeme zcela jedinečnou limitovanou edici kol BROMPTON. Jedná se  o opravdu fajnšmekrovskou záležitost. Královna skládaček - ručně vyráběný Brompton dostane ještě do vínku v limitované edici 500 kusů osobitý rukopis od Londýnského umělce Vic Lee. Více asi napoví fotografie níže:

Umělecké "obrandování" , speciální lesklý černý lak, černé blatníky a kožené dopňky dodají modelu S2L na exklusivitě. Že se jedná o prestižní věc jednoznačně dokladuje, že 14 dní po oficiálním spuštění  informace o limitované sérii jsou již všechna kola rezervována! A to i navzdory skutečnosti, že cena modelu (včetně designové S-brašny) byla stanovena v přepočtu na 44 000,- Kč!

Anglické legendě se podařilo zarezervovat jediný kus pro ČR ... tedy chcete-li mít doma a hlavně na cesty něco opravdu výjmečného neváhejte!  :)

30.11.-0001 Staňte se našimi fanoušky na facebooku

 

 

  

30.11.-0001 Anglická legenda a cyklospeciality na nové adrese

Od února 2014  se vám budeme věnovat v naší nové, dovolím si říci, velmi pěkné a prostorné prodejně na Hybešové 14. Naši novou centrálu s velkou skladovou zásobou modelů Brompton a dalších specialit najdete cca 400 m blíže k Hlavnímu nádraží. Tešíme se na vaši návštěvu.

V průběhu března chystáme oficiální slavnostní otevření prodejny. O přesném termínu vás budeme informovat e-mailem. Případně sledujte webové stránky www.anglickalegenda.cz či cyklospeciality.cz.

starší