Mistrovství ČR a SK BROMPTON 2013 (FESTIVAL CYKLOSPECIALIT)
← zpět na seznam

Mistrovství ČR a SK BROMPTON 2013 (FESTIVAL CYKLOSPECIALIT)

Již potřetí jsme rozproudili nádvoří Janova hradu v Lednicko-valtickém areálu lehce výstředním festivalem CYKLOSPECIALIT. Hlavní akcí programu byl, jako v minulých letech, závod na skládacích kolech BROMPTON. Počasí bylo výborné a tak se sešel rekordní počet 57 závodníků a spousta diváků. Atmosféru festivalu skvěle podbarvily písně Beatles z repertoáru břeclavské kapely The Teachers a zážitky pro oči dodala historická a vysoká kola Jiřího Fialy a manželů Klíglových.

Letošní festival nabyl mezinárodního rozměru. Přivítali jsme Claire přímo z londýnského Bromptonu a dvě čtyřčlenné výpravy z Rakouska a Maďarska. Náladu doplnily cyklokuriozity Martina Zehnala, které sklidily velký úspěch na všech doposud pořádaných ročnících festivalu.

Výsledkům závodu opět kraloval Ivoš Petrouš, který s ledovým klidem sbírá trofeje nejen u nás. Potvrdil "bednu" z loňského ročníku a obhájil světové prvenství ve skládání kola Brompton z letošního mistrovství světa v GOOD WOOD ve Velké Británii. Druhé místo bylo překvapením a putovalo za Zdeňkem Hamšíkem. Na třetí příčku v kategorii muži dosáhl Martin Šťastný. Prvenství v ženské kategorii obhájila vítězka nultého ročníku Eva Sochůrková. Na druhém místě se umístila Tereza Legová a třetí dorazila do cíle po osmi kilometrech Zdena Cifková. Překvapením pro nás byla velká účast v neplánované kategorii dětské. Na prvním místě s úžasným časem 16:38 dorazila Aquabela Anička Nešporová.

Nápadité byly letos opět kostýmy. Cílovou páskou se mihli mimo klasických kostýmů a fraků FANTOMAS, AQUABELA a prventsví získal převlek bodrého vinaře v kroji i s koštýřem na zádech v podání Borise Píchy, doktora a účastníka zájezdu na Mistrovství světa 2013.

Co dodat? Děkujeme všem za skvělou atmosféru akce a těšíme se opět na viděnou buď na Mistrovství světa 2014 nebo opět na FESTIVALU CYKLOSPECIALIT 2014! Předběžný termín poslední zářijová sobota! Tedy 27.9. 2014

brompton

Ke stažení

Katalog BROMPTON

Novinky / akce

22.06.2015 Mistrovství ČR BROMPTON a festival CYKLOSPECIALIT 2015

Pro ty z vás kdo ještě nezapsali do svých diářů! Pátý ročník...

26.03.2015 Desáté výroční MISTROVSTVÍ SVĚTA BROMPTON - 1.8. 2015 Londýn!

Konečně oficiálně potvrzen termín letošního mistrovství ve Velké...

13.11.2014 Sestrojte si Bromptona dle libosti

Brompton B-spoke - navrhněte si kolo svých snů!  Stáhněte si B-spoke konfigurátor v...

18.10.2014 Barvy kolekce 2015

Nové barvy 2015 jasné: Berry Crush (růžovo-fialová), Lagoon Blue (tyrkisová) a Lime...

starší